Защо България се отказа от документа на ООН за миграцията?

В предаването
Части от предаването
Всички броеве
"Това не е някакво екзотично становище на "Обединени патриоти", на мнозинството и на българската държава. Информацията, с която разполагаме, това е едно становище на доста държави в Източна Европа - Унгария, Полша,... ако говорим за Източна Европа, поне няколко. Тоест България не е сама в този поток или в своите опасения", каза Милен Михов.

По думите му "този пакт, макар и правно необвързващ, създава определени стандарти, които държавите, подписали пакта, на практика се задължават да поддържат".

"Най-общо това са стандарти, които възприемат миграцията като нещо в полза на държавите. Една от целите на този регламент е да се създадат едни нормативни условия с ред задължения за националното законодателство, включително и медиите, включително здравните и социалните системи, които да гарантират една легална миграция", обясни депутатът.

Според Любомир Кючуков "правителството има решение, но няма позиция по въпроса.

"Позиция има младшия партньор в правителството, младшия коалиционен партньор, която аз не споделям, но която е достатъчно последователна и предвидима", заяви той.

Анализаторът отбеляза, че "самият пакт е за безопасна, организирана и законна миграция" и уточни, че "става дума за решаване на проблемите срещу незаконната миграция".

"Пактът не задължава. Той дава приоритет на националното законодателство, дава възможност да се определя законността или незаконността на миграцията, съобразно националното законодателство, и едва след това следват всички тези неща, които правят от мигранта човек", добави Кючуков.

Какво още каза гостите в студиото вижте във видеото.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад